Echipa pregatita de Daniel Ionita si finantata de primarul comunei Contesti, Marian Alexandru, se va reuni la baza proprie pe 22 ianuarie. Antrenamentele se vor desfasura la Contesti si Calugareni, iar pe 18 februarie, FC Contesti va pleca intr-un cantonament la Pestera pentru sapte zile. Ionita va incerca sa intareasca lotul cu jucatori de la ligile a II-a si a III-a pentru a putea spera la primul loc.

” Vom incerca sa mai aducem cativa jucatori de la ligile superioare pentru a intari lotul. Totusi, cred ca Gloria Cornesti nu mai poate pierde locul intai, insa noi speram sa terminam cat mai sus si as avea o propunere pentru celelalte echipa ca, macar din sezonul urmator, sa avem play-off si play-out la Liga a IV-a!” a declarat, in exclusivitate pentru www.infotgv.ro, Daniel Ionita.

{jcomments on}

0 raspunsuri

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Adresa ta de email nu va fi publicată.