La nivelul Consiliului Local  Conţeşti, s-au stabilit trei comisii de specialitate, formate din câte cinci membrii:

1. Comisia pentru programe de dezvoltare economico-sociale, buget-finanţe, administrarea  domeniului public şi privat al comunei, agricultură, gospodărire comunală,   amenajarea teritoriului şi urbanism, protecţia mediului, cu următoarea componeţă:Dobrescu Gheorghe –  preşedinte

• Dobrescu Gheorghe – preşedinte
  • Chiţu Gheorghe – secretar
  • Şuţa Ion – membru
  • Dobre Ion – membru
  • Ştefănescu Mihai – membru

2. Comisia pentru învăţământ, sănătate şi familie, social-culturale şi culte, protecţie  copii, muncă şi protecţia socială, activităţi sportive şi agrement, turism, cu următoarea componenţă:

• Marin Cornelia Elena – preşedinte
  • Boiangiu Daniela – secretar
  • Vlad Elena – membru
  • Chiţu Nicolae – membru
  • Alexandrescu Daniel Mihai – membru

3. Comisia pentru administraţia publică locală, juridică, apărarea liniştei şi ordinei  publice, a drepturilor cetăţenilor, cu următoarea componenţă:

• Alexandrescu Georgeta Corina – preşedinte
  • Apostol Hermina – secretar
  • Ioniţă Daniel – membru
  • Samoiu Dumitru – membru
  • Tudor Marius Gabriel – membru

0 raspunsuri

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Adresa ta de email nu va fi publicată.