User Rating: / 0
PoorBest
Written by Administrator
Thursday, 01 September 2011 00:00

La aceast? dat?, sunt finalizate sau se afl? n curs de executare 19 obiective de investi?ii n comuna Con?e?ti. Toate au menirea de a mbun?t??i calitatea vie?ii cet??eanului ?i de a da o fa?? nou? localit??ii noastre. "Nu ne vom opri aici. Vom continua s? moderniz?m comuna. Locuitorii Con?e?tiului au tot dreptul s? tr?iasc? ntr-un mediu cu adev?rat european. Pn? la urm?, rolul administra?iei publice locale este acela de a atrage investi?ii ?i de a face tot ce-i st? n putere pentru binele comunit??ii", spune primarul Marian Alexandru.
CONSULT? AICI LISTA INVESTI?IILOR

0 #1 Vasile Gh. 2014-02-02 14:12
Imi pare rau dar nu va tineti de promisiune.Suntem in 2014 , iar de retea de gaze nici macar mirosul! Suntem in 2014 iar 80% din locuitorii comunei au toaleta in fundul curtii din lipsa canalizarii. Suntem in 2014 si nu avem apa curenta in sat. Suntem in 2014 iar noi nu avem santuri pluviale pe strazile comunei, doar la strada principala! Oare noi cei care platim taxe catre primarie si cei care votam din 4 in 4 ani nu avem un cuvant de spus? Astept o rezolvare la cele de mai sus nu doar promisiuni electorale.Va multumesc VASILE GH.
Quote